Witamy

W ofercie wydawnictwa Błękitna Kropka będą się pojawiać głównie książki popularno-naukowe oraz propagujące racjonalistyczny światopogląd i krytyczne myślenie. Głównie, ale nie wyłącznie – podstawowym kryterium doboru lektur będzie chęć podzielenia się z innymi tym, co nas samych zachwyca, wprawia w zdziwienie, rozwesela, a czasem może nawet i zasmuca, ale zawsze pobudza do myślenia, nie pozostawia obojętnymi, wzbogaca i – co najważniejsze – zmienia.

Zaczęliśmy od jednego z najważniejszych autorów ostatnich lat – Sama Harrisa – i jego bestsellera Koniec wiary. Za rekomendację wystarczą tu słowa Richarda Dawkinsa: „Przeczytajcie Sama Harrisa i obudźcie się”. Z tej samej dziedziny proponujemy także nowatorską pracę J. Andersona Thomsona – Dlaczego wierzymy w boga(-ów) oraz pozycję wyjątkową – powieść Boba Seidenstickera Krzyżowy ogień.

Z kolei Wszystkie winy Izraela Andrzeja Koraszewskiego to żarliwa publicystyka, która pokazuje, jak wielka światowa polityka może mieć swoje odbicie na naszym podwórku. Jest to książka i o stosunku świata do Izraela, i a antysemityzmie – tak światowym, jak i naszym polskim – i o zapędach świata islamu, ale chyba głównie o tym, że... warto być przyzwoitym.

Cieszymy się na spotkanie z Czytelnikami i zapraszamy do wymiany myśli!